Euran Keilahalli, Kaamoksen kaatajaiset,
27.11.2019-11.01.2020
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Junnila Mika GS, Eura M 215 266 235 258 224 255 1453 0 1453 54 9
2 Estola Kalevi RC, Pori B 246 199 214 257 233 214 1363 48 1411 44 17
3 Valaranta Samu TPS, Turku M 266 255 245 218 188 237 1409 0 1409 47 15
4 Julin Markku GS, Eura M 257 232 247 241 245 179 1401 0 1401 42 15
5 Nurminen Harri Kiharat, Eura A 273 207 248 244 235 182 1389 0 1389 46 17
6 Puustjärvi Harri GS, Eura M 181 259 247 236 248 218 1389 0 1389 45 16
7 Ranta Tony TPS, Turku M 257 214 197 202 246 269 1385 0 1385 46 17
8 Järvinen Tero GH, Rauma M 208 215 215 196 263 279 1376 0 1376 47 17
9 Lampela Ari Keila-89, Rauma B 186 244 187 225 183 235 1260 114 1374 34 20
10 Rautiainen Heikki ME-85, Eura B 209 204 223 242 185 186 1249 120 1369 29 32
11 Nurminen Hannu LäKe, Eura B 232 215 161 172 220 231 1231 132 1363 31 24
12 Toivola Antti GS, Eura A 244 247 185 190 255 240 1361 0 1361 43 17
13 Polttila Jaakko Bay, Lahti M 232 183 231 193 232 278 1349 0 1349 42 17
14 Kataja Seppo GS, Eura A 205 217 223 236 212 220 1313 36 1349 37 24
15 Tukiainen Marko XO, Pori B 248 222 224 216 180 227 1317 30 1347 42 17
16 Javanainen Sami Patteri, Helsinki M 230 246 162 234 259 209 1340 0 1340 44 14
17 Marttila Jouni ME-85, Eura B 200 190 217 150 232 224 1213 96 1309 36 17
18 Pohjonen Sirjo Siluetti, Eura B 200 234 237 167 185 174 1197 108 1305 32 24
19 Saikkonen Timo XO, Pori A 176 224 226 243 237 197 1303 0 1303 39 18
20 Kumpulainen Veijo Siluetti, Eura C 206 179 219 159 186 168 1117 186 1303 25 28
21 Peltonen Markku CuKe, Nakkila C 130 172 255 223 196 182 1158 144 1302 27 24
22 Räikkönen Jaakko GH, Rauma B 175 226 206 153 211 234 1205 96 1301 36 19
23 Peltonen Matti PoTa, Pori B 137 244 212 215 182 226 1216 84 1300 37 18
24 Junnila Minna Siluetti, Eura C 176 197 168 225 171 202 1139 156 1295 29 24
25 Rosenvall Esa Siluetti, Eura B 220 198 166 226 150 202 1162 132 1294 27 27
26 Valaranta Ari XO, Pori M 246 220 232 193 206 194 1291 0 1291 39 22
27 Lehtoruusu Arto BK-52, Pori C 197 181 197 184 149 209 1117 174 1291 27 27
28 Heikku Taru Ydke, Eurajoki C 173 177 228 173 167 163 1081 210 1291 25 23
29 Salopää Risto Siluetti, Eura B 200 166 225 179 194 248 1212 78 1290 29 28
30 Tenhonen Sirkku Siluetti, Eura C 186 172 179 178 198 168 1081 198 1279 25 24
31 Iltanen Kari Mainarit, Keski-Savo B 198 177 180 200 228 219 1202 72 1274 33 20
32 Heino Jarkko Siluetti, Eura B 206 183 184 192 224 224 1213 60 1273 37 21
33 Mäkilä Arto GS, Eura B 160 203 211 247 147 258 1226 42 1268 32 21
34 Haviala Tarmo CuKe, Nakkila C 187 175 191 183 201 175 1112 156 1268 23 31
35 Partanen Olli Remmi, Tampere A 174 205 201 215 248 211 1254 12 1266 36 21
36 Partanen Kai Remmi, Tampere M 189 211 238 224 214 187 1263 0 1263 39 18
37 Nurmi Eino Keila-89, Rauma B 174 219 157 169 224 204 1147 114 1261 24 29
38 Ilola Pekka LäKe, Eura B 222 200 211 177 163 212 1185 72 1257 27 27
39 Leino Heimo BK-52, Pori B 170 193 217 213 178 202 1173 84 1257 32 22
40 Sved Tauno GS, Eura A 168 192 266 189 203 212 1230 24 1254 31 23
41 Saine Mikko RC, Pori C 199 162 177 215 187 163 1103 150 1253 26 24
42 Reunanen Markku ME-85, Eura C 197 200 178 184 159 154 1072 180 1252 25 21
43 Hämäläinen Jarmo CuKe, Nakkila C 154 187 163 156 187 200 1047 204 1251 19 29
44 Pohjonen Seppo CuKe, Nakkila B 214 177 164 174 234 188 1151 96 1247 29 26
45 Grönroos Liisa Siluetti, Eura C 153 156 224 176 156 166 1031 216 1247 19 25
46 Saarinen Reijo MeKe, Pori M 181 221 213 232 189 210 1246 0 1246 26 28
47 Vainio Tuula Fyrrä, Rauma B 192 177 161 178 222 190 1120 126 1246 26 26
48 Suojanen Jorma ME-85, Eura C 234 161 176 178 138 203 1090 156 1246 26 24
49 Pertola Matti GH, Rauma B 200 189 211 189 167 186 1142 102 1244 35 14
50 Viljanen Sirpa GH, Rauma B 211 169 224 189 176 166 1135 108 1243 25 27
51 Torikka Jussi Titaanit, Pori C 154 205 194 219 170 169 1111 132 1243 27 23
52 Hietanen Olli Remmi, Tampere B 145 162 191 184 246 199 1127 114 1241 26 26
53 Halonen Pekka Keila-89, Rauma B 224 180 155 155 226 176 1116 120 1236 22 29
54 Järvinen Arttu GH, Rauma D 149 165 177 198 166 163 1018 216 1234 21 24
55 Leppänen Markku CuKe, Nakkila C 160 171 196 163 180 211 1081 150 1231 25 25
56 Virtanen Ari LBBC, Eurajoki B 166 198 215 183 179 211 1152 78 1230 24 27
57 Hietarinne Klaus-Kristian GH, Rauma M 237 213 227 179 159 211 1226 0 1226 33 20
58 Kupi Jorma Siluetti, Eura A 186 201 204 214 216 163 1184 42 1226 33 21
59 Varttinen Jouko Kiharat, Eura B 174 222 173 190 172 209 1140 84 1224 29 21
60 Hakamäki Ari TPS, Turku B 201 191 161 193 204 228 1178 42 1220 29 27
61 Hakala Seija Siluetti, Eura C 202 205 171 150 155 163 1046 174 1220 17 31
62 Kotiranta Ari Ke-Ka-53, Pori B 187 162 209 192 197 176 1123 96 1219 29 23
63 Pärri Jukka Keila-89, Rauma C 196 182 182 194 148 166 1068 150 1218 26 23
64 Itäluoma Alpo CuKe, Nakkila C 199 146 178 182 213 132 1050 168 1218 17 30
65 Stenvall Marjaana Smash, Rauma B 225 199 224 195 143 194 1180 36 1216 32 23
66 Junnila Raija Euraleenat, Eura C 174 172 202 175 205 144 1072 144 1216 19 29
67 Toivonen Anja Keila-89, Rauma C 160 162 201 145 129 203 1000 216 1216 18 28
68 Taavitsainen Jaana Smash, Rauma A 183 181 182 204 246 219 1215 0 1215 35 23
69 Hämäläinen Antti GS, Eura A 162 174 220 207 279 161 1203 12 1215 25 28
70 Koivunen Seppo Titaanit, Pori B 213 182 200 124 185 209 1113 102 1215 28 21
71 Virtanen Maila PoTa, Pori C 191 161 179 196 151 204 1082 132 1214 20 33
72 Jussila Kerttu Euraleenat, Eura D 168 136 139 180 181 194 998 216 1214 22 22
73 Hakahuhta Jari CuKe, Nakkila C 158 187 170 190 194 161 1060 150 1210 17 32
74 Lehtonen Matti Tefo, Rauma B 167 151 180 198 187 223 1106 102 1208 22 29
75 Väänänen Kari RC, Pori B 188 183 202 194 159 172 1098 108 1206 24 29
76 Mansikkamäki Ari XO, Pori B 163 163 164 178 222 206 1096 108 1204 24 27
77 Partinen Risto GH, Rauma A 195 168 191 248 183 216 1201 0 1201 39 20
78 Lahti Pentti Remmi, Tampere C 209 124 168 157 137 230 1025 174 1199 26 14
79 Taavitsainen Pekka Smash, Rauma B 151 156 196 244 164 227 1138 60 1198 27 25
80 Forsten Jouko Ke-Ka-53, Pori B 226 182 161 191 183 171 1114 84 1198 25 28
81 Railamaa Keijo RC, Pori B 161 198 168 179 158 225 1089 108 1197 21 29
82 Nurminen Aila Siluetti, Eura C 182 156 169 150 159 174 990 204 1194 11 36
83 Siivonen Seppo Kiharat, Eura B 183 168 144 178 222 177 1072 120 1192 21 28
84 Laine Pentti RC, Pori M 168 181 192 222 222 200 1185 6 1191 30 26
85 Nieminen Tapio Ydke, Eurajoki B 167 176 175 175 223 179 1095 96 1191 21 33
86 Muuvila Markku RC, Pori C 211 146 202 153 161 184 1057 132 1189 19 31
87 Aalto Aimo RC, Pori C 124 160 136 210 196 211 1037 150 1187 23 18
88 Rosengren Kari NaVi, Nakkila B 190 177 224 159 149 185 1084 102 1186 24 27
89 Viitanen Altti NaVi, Nakkila C 158 165 190 184 138 179 1014 168 1182 19 28
90 Tolonen Martti Siluetti, Eura C 157 202 156 132 178 138 963 216 1179 14 26
91 Tuominen Jarmo RC, Pori C 163 198 172 196 191 137 1057 120 1177 22 25
92 Hakahuhta Kari Kiharat, Eura C 152 146 151 193 195 179 1016 156 1172 22 27
93 Heinonen Aimo Keila-89, Rauma C 201 154 180 126 180 169 1010 162 1172 20 25
94 Leppäniemi Markus BK-52, Pori C 196 170 152 177 172 158 1025 144 1169 20 28
95 Salminen Aimo Keila-89, Rauma C 176 137 182 124 211 141 971 198 1169 18 25
96 Aaltonen Laura Giants, Pori B 143 183 160 231 208 178 1103 60 1163 25 29
97 Akkanen Rami Smash, Rauma B 151 172 156 235 168 190 1072 84 1156 25 22
98 Rikalainen Jouni BK-52, Pori C 122 140 175 195 170 213 1015 138 1153 23 23
99 Lindholm Pekka Ke-Ka-53, Pori B 193 190 169 175 182 206 1115 36 1151 28 26
100 Saarinen Pasi Smash, Rauma B 181 180 180 173 194 188 1096 54 1150 20 34
101 Tuominen Pekka Kiharat, Eura A 203 172 200 168 170 216 1129 18 1147 29 22
102 Rosenvall Riku Ke-Ka-53, Pori B 182 179 143 139 211 262 1116 30 1146 31 19
103 Sippola Pekka Keila-89, Rauma B 148 185 182 184 194 180 1073 72 1145 21 32
104 Heikku Tiina Ydke, Eurajoki D 169 138 166 135 170 151 929 216 1145 16 21
105 Muuttonen Jouko RC, Pori B 175 156 148 166 158 227 1030 114 1144 18 28
106 Lehtomäki Jorma Kiharat, Eura C 178 184 168 161 164 163 1018 126 1144 24 23
107 Lehtonen Reijo ME-85, Eura C 147 156 211 174 154 164 1006 138 1144 21 24
108 Leppänen Tarja Siluetti, Eura C 171 153 148 152 159 145 928 216 1144 7 35
109 Heikku Jarkko Ydke, Eurajoki C 169 134 156 201 171 180 1011 132 1143 22 17
110 Luoto Lasse Klotti, Rauma B 213 145 172 198 157 167 1052 90 1142 18 29
111 Saikkonen Santeri XO, Pori B 155 154 180 191 186 203 1069 72 1141 23 28
112 Lehti Pertti Ke-Ka-53, Pori C 153 167 191 157 169 148 985 156 1141 21 22
113 Marila Veli-Matti Tefo, Rauma B 189 179 193 172 185 171 1089 48 1137 21 33
114 Aarikka Matti NaVi, Nakkila B 168 174 169 173 183 185 1052 84 1136 21 29
115 Lehtomäki Rami GS, Eura M 169 209 260 158 189 150 1135 0 1135 35 15
116 Toivola Teppo Tefo, Rauma C 178 180 131 172 179 137 977 156 1133 17 24
117 Tulonen Hannu NaVi, Nakkila C 134 142 157 157 173 177 940 192 1132 14 26
118 Salmi Hannu ME-85, Eura C 164 141 166 178 186 158 993 132 1125 19 25
119 Ottila Rauli TPS, Turku B 166 197 164 160 180 148 1015 108 1123 18 29
120 Kaseniemi Mauno TPS, Turku B 162 155 179 159 167 193 1015 108 1123 14 35
121 Hakamäki Leena TPS, Turku B 160 210 159 167 214 158 1068 54 1122 20 30
122 Pursimo Pirkko Ydke, Eurajoki C 138 145 166 178 155 178 960 162 1122 8 38
123 Koskimäki Markku CuKe, Nakkila B 194 168 154 203 155 179 1053 66 1119 20 32
124 Kumlander Tuija Euraleenat, Eura D 168 154 138 147 143 149 899 216 1115 11 27
125 Lehtinen Jesse TPS, Turku D 139 164 144 157 144 150 898 216 1114 17 22
126 Suoniemi Jussi Ke-Ka-53, Pori B 188 179 211 165 174 129 1046 60 1106 25 23
127 Uusitalo Keijo Ydke, Eurajoki C 156 157 149 145 158 158 923 180 1103 13 26
128 Hurskainen Eerik GH, Rauma A 251 187 201 115 182 166 1102 0 1102 30 19
129 Karivieri Rami Remmi, Tampere D 151 135 135 157 163 145 886 216 1102 6 34
130 Jauhiainen Pekka LäKe, Eura C 202 148 198 147 148 137 980 120 1100 21 22
131 Nieminen Markku Tefo, Rauma C 182 153 177 143 142 158 955 132 1087 16 27
132 Ojala Juhani NaVi, Nakkila C 136 128 126 136 210 135 871 216 1087 12 21
133 Tuominen Matti Siluetti, Eura D 148 132 152 145 102 190 869 216 1085 15 21
134 Rautiainen Konsta ME-85, Eura D 147 125 186 154 120 135 867 216 1083 12 21
135 Luoto Timo Giants, Pori M 161 168 176 170 212 191 1078 0 1078 22 28
136 Aspnäs Jesse TPS, Turku C 155 131 150 144 121 170 871 192 1063 13 22
137 Akkanen Marko Smash, Rauma A 180 149 150 167 201 184 1031 18 1049 23 25
138 Teini Terttu Euraleenat, Eura D 119 152 125 159 107 163 825 216 1041 10 22
139 Kannisto Antti Remmi, Tampere D 176 172 149 144 136 136 913 96 1009 16 24
140 Vastamäki Kari NaVi, Nakkila C 128 115 144 174 138 117 816 180 996 12 19
141 Rekola Sirpa Euraleenat, Eura D 120 133 131 134 142 106 766 216 982 12 15
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 326
© Viking Bowling & Supply 1987-2020 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 11.01.2020 17:50 Webmaster