Euran Keilahalli, GS-turnaus, 25.02.2020-05.04.2020,
tilanne 15.03.2020
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Ranta Tony TPS, Turku M 247 300 276 256 258 256 1593 0 1593 58 9
2 Valaranta Samu TPS, Turku M 269 272 257 230 257 202 1487 0 1487 51 14
3 Sved Tauno GS, Eura A 193 157 258 223 289 279 1399 54 1453 42 18
4 Julin Markku GS, Eura M 256 200 288 257 225 223 1449 0 1449 45 20
5 Valaranta Ari XO, Pori M 224 247 224 258 236 259 1448 0 1448 49 17
6 Kataja Seppo GS, Eura B 223 203 202 289 235 200 1352 54 1406 42 17
7 Nurminen Harri Kiharat, Eura A 224 235 211 279 238 196 1383 18 1401 46 14
8 Määttä Mika GS, Eura M 178 217 269 279 245 210 1398 0 1398 45 14
9 Reunanen Markku ME-85, Eura C 240 161 216 223 164 197 1201 180 1381 28 28
10 Pohjonen Seppo CuKe, Nakkila B 182 219 233 213 217 202 1266 108 1374 34 25
11 Junnila Mika GS, Eura M 255 208 214 252 214 223 1366 0 1366 42 14
12 Nurminen Hannu LäKe, Eura C 162 267 157 176 223 236 1221 144 1365 30 26
13 Taavitsainen Pekka Smash, Rauma B 249 202 249 201 185 213 1299 60 1359 39 20
14 Puustjärvi Harri GS, Eura M 279 197 208 205 228 236 1353 0 1353 44 16
15 Junnila Minna Siluetti, Eura C 176 225 228 183 178 192 1182 156 1338 29 29
16 Hämäläinen Antti GS, Eura A 215 216 195 222 203 244 1295 36 1331 38 19
17 Taavitsainen Jaana Smash, Rauma A 196 244 199 235 236 215 1325 0 1325 38 23
18 Vainio Tuula Fyrrä, Rauma B 202 165 189 223 177 234 1190 132 1322 27 30
19 Kataja Sami GS, Eura A 221 234 194 211 202 215 1277 42 1319 37 17
20 Mäkilä Arto GS, Eura B 191 256 235 209 152 210 1253 60 1313 33 27
21 Ilola Pekka LäKe, Eura B 190 192 193 167 253 200 1195 108 1303 29 24
22 Pohjonen Sirjo Siluetti, Eura B 191 177 170 214 170 257 1179 120 1299 30 22
23 Lahtinen Markus GH, Rauma A 205 204 227 247 221 192 1296 0 1296 43 15
24 Partinen Risto GH, Rauma A 213 246 200 159 257 220 1295 0 1295 38 19
25 Viljanen Sirpa GH, Rauma B 148 167 199 196 225 225 1160 132 1292 30 22
26 Rosenvall Esa Siluetti, Eura B 189 212 175 192 198 199 1165 126 1291 29 24
27 Grönroos Liisa Siluetti, Eura C 153 190 155 200 193 156 1047 240 1287 21 26
28 Kumpulainen Veijo Siluetti, Eura C 224 138 193 165 206 178 1104 180 1284 23 29
29 Suojanen Jorma ME-85, Eura C 186 175 173 215 198 173 1120 156 1276 23 30
30 Estola Kalevi RC, Pori B 231 207 245 175 183 169 1210 60 1270 32 23
31 Salmi Hannu ME-85, Eura C 199 202 179 184 158 192 1114 156 1270 27 23
32 Siivonen Seppo Kiharat, Eura C 205 148 172 212 176 211 1124 144 1268 23 33
33 Varttinen Jouko Kiharat, Eura B 143 203 153 245 171 236 1151 108 1259 28 22
34 Tukiainen Marko XO, Pori B 224 185 206 228 180 228 1251 0 1251 37 21
35 Kupi Jorma Siluetti, Eura B 176 201 247 201 142 212 1179 72 1251 27 29
36 Leppänen Markku CuKe, Nakkila C 192 183 193 208 156 160 1092 156 1248 27 22
37 Jokinen Marita Keila-89, Rauma C 214 149 212 170 150 168 1063 180 1243 24 22
38 Rosenvall Riku Ke-Ka-53, Pori B 179 201 200 140 228 212 1160 78 1238 33 19
39 Junnila Raija Euraleenat, Eura C 177 194 179 146 214 172 1082 156 1238 24 25
40 Toivola Antti GS, Eura A 217 213 175 179 224 218 1226 6 1232 34 24
41 Salminen Aimo Keila-89, Rauma C 197 153 169 138 174 179 1010 222 1232 22 23
42 Rautiainen Heikki ME-85, Eura B 211 167 162 202 152 200 1094 132 1226 23 31
43 Hakala Seija Siluetti, Eura C 147 160 153 190 190 179 1019 204 1223 17 31
44 Sippola Pekka Keila-89, Rauma B 200 162 180 170 169 255 1136 84 1220 26 23
45 Nurminen Aila Siluetti, Eura C 155 194 167 156 201 129 1002 216 1218 14 30
46 Rautiainen Konsta ME-85, Eura D 172 189 151 152 135 177 976 240 1216 22 19
47 Tuominen Pekka Kiharat, Eura A 180 190 203 201 200 185 1159 54 1213 28 24
48 Marttila Jouni ME-85, Eura B 154 193 195 158 199 181 1080 132 1212 23 28
49 Pärri Jukka Keila-89, Rauma C 165 188 196 157 201 154 1061 150 1211 25 25
50 Lampela Ari Keila-89, Rauma B 189 193 160 179 165 191 1077 132 1209 24 29
51 Hakahuhta Kari Kiharat, Eura C 172 158 172 170 168 182 1022 186 1208 23 22
52 Halonen Pekka Keila-89, Rauma B 188 157 162 223 170 169 1069 138 1207 25 24
53 Haavisto Reijo Kiharat, Eura C 158 198 149 202 155 179 1041 156 1197 16 32
54 Vilen Pekka Kiharat, Eura B 165 189 212 188 213 168 1135 60 1195 30 19
55 Viljanen Santeri Ke-Ka-53, Pori B 171 193 188 165 195 197 1109 78 1187 29 22
56 Selin Janne GH, Rauma B 225 212 159 181 171 207 1155 18 1173 31 21
57 Jauhiainen Pekka LäKe, Eura C 151 184 177 192 162 167 1033 138 1171 21 27
58 Hietarinne Klaus-Kristian GH, Rauma M 168 179 234 212 208 169 1170 0 1170 36 17
59 Esko Jyrki GS, Eura B 202 192 160 177 185 176 1092 78 1170 26 25
60 Teini Terttu Euraleenat, Eura D 189 117 163 145 139 157 910 240 1150 15 24
61 Heinonen Aimo Keila-89, Rauma C 145 168 147 172 172 137 941 204 1145 18 24
62 Toivonen Anja Keila-89, Rauma C 172 147 156 134 151 163 923 204 1127 10 29
63 Tammisto Samuli GH, Rauma C 136 131 127 180 177 140 891 216 1107 17 20
64 Peltonen Markku CuKe, Nakkila C 164 154 126 164 147 181 936 162 1098 16 24
65 Luoto Timo Giants, Pori M 187 182 150 181 227 142 1069 0 1069 28 23
66 Rekola Sirpa Euraleenat, Eura D 90 108 147 116 155 154 770 240 1010 10 16
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 103
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2020 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 15.03.2020 15:51 Webmaster