Euran Keilahalli, Kiharat-turnaus, 13.01.2020-23.02.2020
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Puustjärvi Harri GS, Eura M 258 235 255 289 227 212 1476 0 1476 48 16
2 Ranta Tony TPS, Turku M 256 238 256 215 241 247 1453 0 1453 50 16
3 Valaranta Samu TPS, Turku M 244 217 227 237 190 279 1394 0 1394 46 18
4 Tenhonen Antero Kiharat, Eura C 192 166 204 233 213 193 1201 186 1387 31 21
5 Julin Markku GS, Eura M 222 190 188 201 289 279 1369 12 1381 43 16
6 Nurminen Hannu LäKe, Eura C 182 204 169 246 183 220 1204 174 1378 35 20
7 Lindholm Pekka Ke-Ka-53, Pori B 176 0 225 204 191 235 1279 70 1349 29 19
8 Heikku Taru Ydke, Eurajoki C 203 176 195 180 172 188 1114 246 1360 28 20
9 Selin Janne GH, Rauma B 179 257 221 166 215 257 1295 60 1355 39 20
10 Reunanen Markku ME-85, Eura C 185 199 184 194 181 197 1140 210 1350 23 32
11 Lehtomäki Rami GS, Eura M 255 213 200 212 248 196 1324 18 1342 39 18
12 Kataja Seppo GS, Eura B 223 244 194 200 192 216 1269 72 1341 34 22
13 Saarinen Reijo MeKe, Pori A 251 200 168 218 221 224 1282 54 1336 38 18
14 Toivola Antti GS, Eura A 264 211 176 234 190 235 1310 24 1334 39 16
15 Partinen Risto GH, Rauma A 223 202 212 193 216 252 1298 36 1334 43 16
16 Suojanen Jorma ME-85, Eura C 194 180 165 205 159 229 1132 192 1324 25 24
17 Lax Antti-Pekka XO, Pori M 170 258 202 218 225 247 1320 0 1320 43 19
18 Virtanen Maila PoTa, Pori C 254 163 197 179 184 181 1158 162 1320 17 42
19 Hakahuhta Jari CuKe, Nakkila C 161 225 198 188 140 205 1117 198 1315 28 20
20 Grönroos Liisa Siluetti, Eura C 173 177 177 182 167 175 1051 264 1315 21 26
21 Leppänen Markku CuKe, Nakkila C 181 187 152 201 222 182 1125 186 1311 29 22
22 Ilola Pekka LäKe, Eura B 170 193 234 213 170 200 1180 126 1306 31 21
23 Siivonen Seppo Kiharat, Eura C 165 178 181 210 176 220 1130 174 1304 24 31
24 Peltonen Markku CuKe, Nakkila C 172 142 211 201 173 225 1124 180 1304 26 23
25 Pärri Jukka Keila-89, Rauma C 196 209 194 190 178 151 1118 186 1304 26 28
26 Valaranta Ari XO, Pori M 226 212 219 248 206 192 1303 0 1303 39 21
27 Salmi Hannu ME-85, Eura C 172 173 185 201 162 224 1117 180 1297 25 24
28 Haavisto Reijo Kiharat, Eura C 201 180 222 168 158 180 1109 186 1295 23 33
29 Heikku Jarkko Ydke, Eurajoki C 205 183 176 179 201 170 1114 180 1294 24 33
30 Esko Jyrki GS, Eura B 195 212 223 171 201 182 1184 108 1292 27 31
31 Forsten Jouko Ke-Ka-53, Pori B 189 203 213 172 176 216 1169 120 1289 31 27
32 Vilen Pekka Kiharat, Eura B 210 203 225 169 211 185 1203 84 1287 34 17
33 Järvinen Pertti Giants, Pori B 193 202 205 188 224 185 1197 90 1287 27 30
34 Pohjonen Sirjo Siluetti, Eura B 174 190 173 202 160 227 1126 156 1282 29 21
35 Hämäläinen Antti GS, Eura A 222 176 191 201 258 179 1227 54 1281 33 24
36 Lehtomäki Jorma Kiharat, Eura C 167 163 204 201 179 192 1106 174 1280 23 30
37 Tenhonen Sirkku Siluetti, Eura C 147 204 221 143 178 164 1057 222 1279 21 27
38 Viljanen Sirpa GH, Rauma B 200 200 172 167 183 211 1133 144 1277 25 28
39 Kumpulainen Veijo Siluetti, Eura C 177 210 157 171 180 160 1055 222 1277 22 25
40 Pohjonen Seppo CuKe, Nakkila B 222 204 168 171 180 192 1137 132 1269 29 24
41 Junnila Raija Euraleenat, Eura C 162 214 216 170 166 149 1077 192 1269 22 27
42 Marttila Jouni ME-85, Eura B 194 191 183 176 181 193 1118 150 1268 28 25
43 Hurnanen Pauli Fyrrä, Rauma B 165 192 182 229 230 189 1187 78 1265 32 22
44 Varttinen Jouko Kiharat, Eura B 156 192 202 201 192 195 1138 126 1264 29 28
45 Pursimo Pirkko Ydke, Eurajoki C 168 201 156 180 191 157 1053 210 1263 23 28
46 Heinonen Sami Giants, Pori M 212 203 179 181 199 268 1242 18 1260 33 21
47 Haviala Tarmo CuKe, Nakkila C 166 210 187 172 136 191 1062 198 1260 21 27
48 Lehtoruusu Arto BK-52, Pori C 182 140 163 191 200 167 1043 216 1259 20 25
49 Räikkönen Jaakko GH, Rauma B 160 194 221 174 206 170 1125 132 1257 27 27
50 Heikku Tiina Ydke, Eurajoki D 156 162 147 194 175 156 990 264 1254 20 23
51 Mäkilä Arto GS, Eura B 184 194 202 186 208 189 1163 84 1247 27 28
52 Rosenvall Esa Siluetti, Eura B 162 214 205 149 181 192 1103 144 1247 24 29
53 Suoniemi Jussi Ke-Ka-53, Pori B 176 176 171 236 212 148 1119 126 1245 27 22
54 Hakala Seija Siluetti, Eura C 150 170 168 161 198 172 1019 222 1241 17 30
55 Rautiainen Konsta ME-85, Eura D 141 193 145 179 151 168 977 264 1241 19 25
56 Rimpinen Mika CuKe, Nakkila A 166 178 211 217 257 163 1192 48 1240 32 24
57 Tukiainen Marko XO, Pori B 178 222 194 190 201 193 1178 60 1238 32 25
58 Uusitalo Keijo Ydke, Eurajoki C 140 156 167 201 177 166 1007 228 1235 20 27
59 Torikka Jussi Titaanit, Pori C 0 0 183 150 200 159 1045 124 1169 26 19
60 Määttä Mika GS, Eura M 193 222 215 228 197 174 1229 0 1229 36 22
61 Saarinen Pasi Smash, Rauma B 196 201 202 178 165 178 1120 108 1228 21 33
62 Kataja Sami GS, Eura A 193 218 225 191 143 191 1161 66 1227 28 26
63 Virtanen Ari LBBC, Eurajoki B 214 201 162 203 151 169 1100 126 1226 27 22
64 Laaksonen Markku Kiharat, Eura B 154 158 156 267 164 185 1084 138 1222 21 26
65 Tolonen Martti Siluetti, Eura C 148 174 152 169 145 166 954 264 1218 16 24
66 Tuominen Pekka Kiharat, Eura A 214 193 160 193 191 192 1143 72 1215 29 23
67 Vainio Tuula Fyrrä, Rauma B 211 192 149 186 136 178 1052 162 1214 19 28
68 Nurminen Harri Kiharat, Eura A 214 189 189 186 195 210 1183 30 1213 34 17
69 Peltonen Matti PoTa, Pori B 176 201 168 179 206 168 1098 114 1212 23 32
70 Lehtinen Jere-Petteri Giants, Pori B 173 210 213 173 167 185 1121 90 1211 26 23
71 Koskimäki Markku CuKe, Nakkila B 185 225 198 159 144 190 1101 108 1209 25 25
72 Rosenvall Riku Ke-Ka-53, Pori B 159 157 221 180 237 152 1106 102 1208 31 18
73 Rautiainen Heikki ME-85, Eura B 192 180 167 153 187 173 1052 156 1208 22 25
74 Lax Hanna Giants, Pori C 205 149 170 159 162 157 1002 204 1206 21 22
75 Taavitsainen Pekka Smash, Rauma B 160 190 182 206 160 208 1106 96 1202 28 23
76 Lehti Pertti Ke-Ka-53, Pori C 181 155 191 144 147 175 993 204 1197 17 29
77 Junnila Minna Siluetti, Eura C 151 128 175 184 166 211 1015 180 1195 21 22
78 Levonmaa Ville ME-85, Eura B 157 169 175 168 255 186 1110 84 1194 27 22
79 Heino Jarkko Siluetti, Eura B 202 189 160 185 169 180 1085 102 1187 24 30
80 Koivunen Seppo Titaanit, Pori B 191 0 201 167 167 132 1028 130 1158 12 27
81 Saikkonen Timo XO, Pori A 178 193 224 202 185 183 1165 18 1183 27 28
82 Taavitsainen Jaana Smash, Rauma A 201 198 191 183 202 192 1167 12 1179 30 25
83 Junnila Mika GS, Eura M 157 188 200 204 217 212 1178 0 1178 28 27
84 Hakahuhta Kari Kiharat, Eura C 161 146 203 159 121 181 971 204 1175 15 27
85 Pertola Matti GH, Rauma B 147 161 199 179 158 183 1027 144 1171 24 21
86 Nenonen Ilkka Giants, Pori M 211 194 220 178 164 202 1169 0 1169 32 24
87 Javanainen Sami Patteri, Helsinki M 161 169 164 204 238 232 1168 0 1168 34 18
88 Lax Ville Giants, Pori C 126 143 131 198 181 136 915 252 1167 20 15
89 Kotiranta Ari Ke-Ka-53, Pori B 209 177 168 150 159 189 1052 114 1166 25 23
90 Luoto Timo Giants, Pori M 168 185 165 192 256 192 1158 0 1158 31 22
91 Paalosalo Pasi XO, Pori M 215 216 215 182 148 167 1143 0 1143 31 22
92 Järvinen Arttu GH, Rauma C 183 168 139 116 142 138 886 252 1138 16 23
93 Järvinen Tero GH, Rauma M 170 182 234 149 233 166 1134 0 1134 32 17
94 Itäluoma Alpo CuKe, Nakkila C 176 136 137 145 142 180 916 216 1132 14 24
95 Kytömaa Esa Kiharat, Eura C 176 144 135 156 180 156 947 168 1115 21 17
96 Sved Tauno GS, Eura A 171 180 157 166 185 166 1025 66 1091 19 30
97 Viljanen Santeri Ke-Ka-53, Pori B 166 157 176 147 182 157 985 102 1087 20 29
98 Tammisto Samuli GH, Rauma D 158 151 167 160 157 146 939 144 1083 18 26
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 245
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2020 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 23.02.2020 16:07 Webmaster